Menu

whatsappZirve Tercüme

Zirve Tercüme

15 yıldan fazladır milyonlarca karakter tercüme yapmış olan Zirve Tercüme, Türkiye’de bir çok şirketin ve kuruluşun tercih ettiği, güvenilirlik sertifikasına layık görülmüş Ümraniye’de 2008 yılında Engin Korkmaz tarafından kurulmuş bir tercüme firmasıdır.

Kurucu
Engin Korkmaz

Engin Korkmaz 1 Ocak 1980 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlk öğrenimini Ümraniye’de orta öğrenimini Bağlarbaşı’nda özel bir Kolej’de, Lise öğrenimi Yalova’da özel bir kolejde ve Üniversiteyi de İstanbul’da İspanyol dili ve Edebiyatı üzerine tamamlamıştır. Sonrasında 2003 yılında yüksek lisans için gitmiş olduğu Buenos Aires üniversitesinde (Universidad de Buenos Aires U.B.A.), yüksek lisanssız Doktora programına katılmış ve 2008 yılında Dr. Unvanını almasına çok kısa bir süre kala Ailevi nedenlerden dolayı yurda geri dönmek ve Doktora eğitimini yarım bırakmak zorunda kalmıştır. Bu tarihten sonra Türkiye’ye gelerek Ümraniye’de ilk profesyonel Tercüme şirketini kurmuştur. Ümraniye’de Atatürk Mah. Yayla sokak ’ta faaliyetlerine başlayan Zirve Tercüme ile bugüne kadar binlerce farklı alanlarda faaliyet gösteren özel, kamu kuruluşları, belediyeler, bakanlıklar, özel sektör firmaları ve şahıslar ile çalışmış ve çok iyi geri dönüşler almıştır. Şu anda özellikle başta Latin Amerika Ülkeleri, İspanya, Portekiz, Fransa, Almanya, İtalya, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok ülkeyle ortak faaliyetler gerçekleştiren ve Dünya’nın bir çok ülkesinde çözüm ortaklarıyla birlikte fevkalade işler yürüten bir firmanın kurucusu olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Yine geleceğe yatırım olarak Arjantin’de Türk Ticaret Odası’nın da kurucu üyeleri arasında yer almaktadır. Tercümeyi hayatının odak noktası haline getiren Engin Korkmaz bu alanda birçok başarılı işe imza atmıştır. İngilizce, İspanyolca, Portekizce ve Katalanca olmak üzere 4 lisan bilmektedir. Ve bu lisanların tamamında yazılı ve sözlü çeviriler yapmaktadır. Zirve Tercümenin patronu olarak değil, bir tercümanı olarak çalışmayı kendine ilke edinen Engin Korkmaz, hali hazırda yeni insanlarla tanışmak ve şirketini daha iyi bir geleceğe taşımak için özellikle sözlü tercümelere bilhassa kendi gitmesi için tüm olanakları seferber etmektedir, onun için tanıdığı her yeni insan yeni bir değerdir.

Sizlere hizmet etmek bizler için bir onurdur. Biz işimizi layığıyla yapmaya çalışıyoruz. Sizlere değer bir hizmet sunmak bizim en temel konumuzdur.   

Çeviri, kelimelerin çok ötesinde bir kavramdır

Zirve Tercüme “özel” bir çeviri şirketidir; her çeviriye sanki kendi çevirimizmiş gibi muamele ederiz. Belki de bu yüzden 15 yıldır çeviri sektöründeyiz ve müşterilerimizin %98'i kendilerini “çok memnun” olarak nitelendiriyor.

Bize deneme çevirileri gönderin, tercüme büronuz olalım