İspanyolca öğrenmek isteyen değerli arkadaşlar;

Zirve tercüme, İspanyolca öğrenmek ya da mevcut İspanyolcasını geliştirmek isteyen arkadaşlara, İspanyol dili edebiyatı mezunu, Arjantin / Buenos Aires te uzun yıllar yaşamış, İspanyol dili ve kültürü üzerine doktora yapmış ve hali hazır da İspanyolca gramer kitabı çalışması olan değerli hocamız ENGİN KORKMAZ tarafından özel ve grup dersleri hizmeti vermeye başlamıştır..

Detaylı bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz…

 

 Mail: info@zirve-tercume.com

         info@zirvetercume.com

 

 

İspanyolcanın önemi

 

“Her geçen gün şirketler, dünyanın en büyük gelişme hacmine sahip olan latin amerika gibi ispanyolca konuşulan bölgelerine ticari atılımda bulunmak için, ispanyolca bilgisine daha çok önem vermekte”.

Bir zamanların bakir bölgesi olan Orta Asya artık türk yatırımcılar için eskisi gibi cazibedar konumda değil, bu nedenle yatırımcıların yeni hedefi ispanya pazarı ve Latin Amerika ülkeleri.

 

 

Eğer ispanyolca konuşursanız, dünya’daki 500 milyon insanla iletişim kurabilirsiniz. Ne kadar yoğun iş imkanına sahip olabileceğinizi kendiniz düşünün. Üstelik, kısa bir ispanyolca bilgisiyle ispanya’ya yada ispanyolca konuşulan Latin Amerika ülkelerine yapacak olduğunuz seyahatlarde bir çok işinizi başkalarına muhtaç olmadan halledebileceksiniz.

 

İstatistikler

 

 • İspanyolca; çince ve ingilizceden sonra  dünya da en fazla konuşulan üçüncü dildir. Çince’den sonra anadil olarak konuşulan ikinci dildir.
 • XIX. Yüzyılın sonlarında, 60 milyon kişi ispanyolca konuşuyordu. Günümüzde bu rakam 500 milyonlara ulaşmış bulunmaktadır.
 • İspanyolca 388 milyon kişinin 21 ülkede anadili olarak konuşulduğu bir dildir. (Meksika: 102 milyon, Amerika birleşik devletleri: 45 milyon, İspanya:44 milyon, Arjantin: 39 milyon, Venezuela: 28 milyon, Peru: 28 milyon, ve diğerleri….) Üstelik bir çok ülkede resmi dil konumunda olmadan konuşulmaktadır.
 • Latin tüketiciler Kuzey Amerika pazarının büyük çoğunluğunu oluşturmaktadırlar. Ve bu rakam her geçen güne nazaran artmaktadır. Latinlerin, Amerikadaki bir yüzyıldaki nufus artışı %60 dır, ve 2009 yılında alım güçlerinin 2 milyar dolardan fazla olması beklenmektedir.
 • İspanyolca dünyada ticari anlamda ve uluslar arası platformda konuşulan ikinci dil niteliğini taşımaktadır.

 

 

Ekonomik göstergeler

 

 • Amerika’daki 29 milyon yaşayan insanın 5 yaşından büyük olanları evlerinde ispanyolca konuşmaktadırlar. Bu Amerika birleşik devletlerinde her 10 aileden 1 ailenin evinde ispanyolca konuştuğu anlamına gelmektedir. David Graddol, Britanika konseyinde yer alan bir raporunda şu sözlerine yer vermiştir, “Globalleşmekte olan dünyamızda gelecekte konuşulacak diller Arpaça ve ispanyolca olacaktır”.
 • Hiç kimse global pazarda, değişik ülke açılımlarına kendi dilleriyle hizmet edebilmeyi göz ardı edemez, bu sebebledir ki en çok konuşulan dilleri gerçekleştirmiş olduğumuz pazarda müşterilerimizle ya da iş ilişkisi içerisinde olduğumuz kimselerle kendi dilleriyle anlaşabilme avantajını göz önünde bulundurmamız gerekmektedir.
 • Kendi normlarımıza ya da hayat standardımıza uygun bir işte çalışmak için yabancı dil bilmek; istediğimiz alanda çalışabilmemiz ve yukarıda bahsetmiş olduğumuz hayat standardını yakalayabilmemiz için büyük avantajdır.      
 • Amerika Birleşik Devletlerinin hispanik nufus düzenlemesi ofisinin vermiş olduğu rapora göre hispanik nufus 2015 yılında amerika da 48,5 milyon nufusa ulaşacaktır. Ülke de yaşayan 39,5 milyon hispanik toplam nufusun 12.5% ini oluşturmaktadır. Bununla birlikte radyo, televizyon ve kamusal alanda hizmet veren kurumların da bu artışa göre ispanyolca ihtiyacları arttığından bu alanlarda yatırımlar daha kuvvetlendirilecektir.
 • Latin Amerika ülkeleri son zamanlarda ekonomik alanda büyük yükselme çizgisi göstermektedir ve bu alanda Amerika birleşik devletlerinin en önemli ortağı olma konumundadır.

 

 

Kültürel göstergeler

 

 • Latin Amerika kültürü edebi, sanatsal, mimari açıdan tüm dünyayı etkilemeye devam etmektedir. Örnek olarak kendimize“Kim don kişotu tanımıyor?” sorusunu sorabiliriz, bilindiği üzere incilden sonra dünyanın en çok diğer dillere çevirilen kitabı Servantes’in Don kişot adlı eseridir.
 • Bu sorulardan bir diğeri ise Picassodur. Picassoyu günümüzde herkes tanır, biraz sanatsal çevresi olanlar şu ana kadar satılmış en yüksek değerdeki tablonun ressamı olduğunu bilir.
 • İspanyol mimar Santiago Calatrava dünyanın bir çok bölgesinde izlerini bırakmaya devam ediyor, bunlardan bazıları isviçre, irlanda ve almanyada son yapılmış olan projelerdir diğerleri ise Atina olimpik stadyumu, New York World Trade Center vb.
 • Gabriel Garcia Marquez ve Isabel Allende gibi ispanyol yazarlar dünya“best seller” listelerinden birinci sırada yer almaktadırlar.

 

 

İspanyolcayı sadece ticari anlamda öğrenmeniz önemli değil, bunu kendi kişisel gelişiminiz açısından da düşünmelisiniz. İspanyol ateşi, yaşadıkça kendine aşık eden bir Kleopatradır, ve bir defa kültürünü, dilini öğrenmeye başladığınızda ondan kopamazsınız. 

 

İspanyolca Kurs Programı

 

Cumartesi – Pazar günleri

 

Sabah programı

 

09:30-12:30

 

Öğlen programı

 

13:00-16:00

 

Akşam programı

 

16:10-19:10

 

Kursumuz maksimum 7 kişiliktir.

 

 

 

 

 

Hafta içi programı

 

Pazartesi – Çarşamba – Cuma günleri

 

19:00-21:00

 

Kursumuz makismum 7 kişiliktir.

 

 

 

 

 

 

İspanyolca kurs 48 saatlık 1 kur ücreti 240 tldir.

 

1 kur 2 ay sürecektir.

 

  

 

Anahtar kelimeler

 

 

tercüme, tercüme bürosu, istanbul tercüme bürosu, istanbul tercüme büroları, ümraniye tercüme, çekmeköy tercüme, dudullu tercüme, kadıköy tercüme, imes tercüme, sancaktepe tercüme, sarıgazi tercüme, beşiktaş tercüme, acil tercüme, hızlı tercüme, ispanyolca tercüme, ingilizce tercüme, almanca tercüme, arapça tercüme, fransızca tercüme, gürcüce tercüme, rusça tercüme, ukraynaca tercüme, portekizce tercüme, farsça tercüme, romence tercüme, özbekçe tercüme, türkmence tercüme, azerice tercüme, kırgızca tercüme, kazakça tercüme, ibranice tercüme, italyanca tercüme, danca tercüme, isveççe tercüme, fince tercüme, macarca tercüme, akademik tercüme, tıbbi tercüme, medikal tercüme, çeviri, çeviri bürosu, yeminli tercüme, yeminli tercüman, ümraniye yeminli tercüme, ümraniye yeminli tercüman,

 

 

 ©2008 Zirve Tercüme ve Dil Hizmetleri Ümraniye/Ümraniye Tercüme Bürosu ispanyolca tercüman TERCÜME
Web Tasarımı: Maxbilisim


Referanslarımız